• 1 z 7
 

Látková mozaika Tangram

Neohodnoceno
 

Látková mozaika inspirovaná klasickým čínským hlavolamem.

Obsahuje 42 čtverečků (z jedné strany dvoubarevné, z druhé jednobarevné) z nichž můžete skládat obrazce nebo se s nimi třeba učit barvy. Součástí je i barevný látkový pytlíček, aby se čtverečky neztrácely. 

Dostupnost 5 dní
640 Kč
   
Kód produktu 156
Kategorie Látková pexesa
 

Tangram je klasický čínský hlavolam starý tisíce let. Do Evropy se dostal v 19. století, kdy mu evropský název vymyslel Thomas Hill a zmínil jej v knížce o dětských skládačkách. Tangram je čtverec složený z pěti trojúhelníků, kosodélníku a čtverce, z nichž můžete vytvářet různé tvary. A právě tangramem je inspirovaná látková mozaika Tangram od Apau. 

Mozaika obsahuje 42 čtverečků, které jsou z jedné strany dvoubarevné a z druhé strany jednobarevné. Na čtverečcích se objevují kombinace barev duhy (červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová) a jsou doplněny bílou barvou. Čtverečky jsou vyztuženy netkanou textilií, aby byly plastičtější a daly se dětem snadněji uchopovat. Všechny čtverečky jsou pak uloženy v látkovém pytlíku, aby se nepoztrácely.

A co s nimi můžete dělat? Skládat je jakkoliv podle své fantazie, učit se s nimi barvy, nebo si můžete zahrát třeba domino, postavit si z nich domeček z karet nebo ohrádku pro plyšová zvířátka. Fantazii se prostě meze nekladou… :-)

Čtverečky mají rozměr cca 8x8 cm, některé se mohou mírně lišit. 

Materiál: 100% bavlna (barevné látky), výplň - ronolin (56% polyester, 14% viskóza, 30% axilat)

Péče o mozaiku: Lze prát na 40°C, ideálně v síťce, aby se čtverečky neztrácely, žehlit možno na 2 tečky.